Rama shtrohet me urgjencë në spital, flasin mjekët

Rama është shtruar me urgjencë në spital sot paradite.
Mjeku Arben Gjata, shef i shërbimit të kirurgjisë në QSUT ka dhënë detaje rreth gjendjes shëndetësore të kryeministrit Edi Rama, i cili iu nënshtrua pas mesnate një ndërhyrje kirurgjikale.

Në një raportim për mediat, Gjata tha se ai bashkë me një ekip mjekësh asistoi në heqjen e apendicitit me metodën e laboraskopisë. Ai tha se gjendja e Ramës është stabël dhe se mund të lërë spitalin edhe brenda 24 orëve.

“Asistuam disa mjekë. Isha unë, profesor Beqiri, Rahovica…ishte apendicit. U bënë ekzaminimet imazherike. Operacioni u krye me laboraskopi në 2 pas mesnate. Gjendja është stabël, e mirë, pa temperaturë. Sot besoj do të fillojë dhe do të ushqehet dhe brenda 24 orëve do të largohet në shtëpi. Koha e laboraskopis është 3-4 ditë që të rimarrë veten.. Kujdes shtesë? Është një apendicit. U bë të sallat që kemi pasur operacioni. Në fushatë mund të dalë për 2-3 ditë”, tha profesor Gjata.

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply