14 Maji, dita kur duhet t’i themi NDAL grabitjes së pronave!

Mga Iva V.GRILLO

Ndalni bashibozuket politike!

Çeshtja e shembjes se banesave rreth 50-vjeçare eshte nje hall qe banoret e Tiranes e kane vertete tek pragu i deres.

Mos harrojme qe Artan Lame, ushtari i devotshem i regjimit rilindas, pasi u kap gafil ne nje video pergjim, pranoi publikisht se nje pjese e procesit te legalizimeve te premtuara nuk do te behej dhe se ky premtim kishte qene veçse nje marifet elektoral i tyre per te mos humbur vota.

Kur jane ne gjendje te mashtrojne kaq paciperisht, çfare mendoni se mund te pengoje keta te babezitur per te bere diçka qe tashme ata vete e kane shpallur boterisht?!

Ia kane vene syte shtepive te qytetareve ne zemer te Tiranes, per t’i shembur, degdisur banoret ne zona te tjera e ngritur kulla ne te cilat qytetaret e thjeshte nuk do te kene kurre mundesi te blejne hapesira!!

14 Maji duhet te jete dita kur duhet t’i themi NDAL grabitjes se pronave dhe te mundit te prinderve tane.

#5perKandidatinTirane

#1perKeshillinBashkiak

Me poshte nga Gent Kaprata!

About Redaksia

Check Also

Kur ndahen dy epoka!

Nga Fjoralba DIZDARI Kur ndahen dy epoka! Mijëra njerëz të kryqytetit, por dhe të rretheve …

Leave a Reply