Kallëzimi i PD për dosjen “Beketi”, Kalaja: Dëmin ta paguajnë personalisht, jo qytetarët!

Partia Demokratike, përmes kryetares së Komisionit të Apelimit, Adriana Kalasë, ka kallëzuar në SPAK 8 zyrtarë apo ish-zyrtarë, mes të cilëve kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun aktual të Tiranës Erion Veliajn, për çështjen “Beketi”, dhe rrethanat e dëmit miliona eurosh shkaktuar shtetit shqiptar me mbylljen e Agon Channel.

Ajo i kërkon SPAK nisjen e hetimeve ndaj qeveritarëve në fjalë, për disa vepra penale si korrupsion, shpërdorim detyre, ushtrim të ndikimit të paligjshëm, organizatë kriminale etj, teksa sqaron edhe rrethanat e çështjes.

Zyrtarja e PD-së bën të ditur edhe disa prova të reja që janë depozituar në këtë kallëzim.

Kalaja tha se Rama, Veliaj, Balluku, Ahmetaj e zyrtarë të tjerë janë ata që duhet të mbajnë përgjegjësi personale për 110 milionë euro shkaktuar shtetit, dhe jo taksapaguesit shqiptarë.

About Redaksia

Check Also

Revolta të shndërrohet në kryengritje popullore

“RD” Opozita të udhëheqë revoltën që ka bërë bashkë dje të djathtë dhe të majtë. …

Leave a Reply