Skandal me votimin elektronik në Elbasan, vota për Luçiano Boçin i shkon Gledian Llatjas

Anëtari i një komisioni në një qendër votimi në Elbasan, ku po zhvillohet votim elektronik, ka denoncuar një skandal të rëndë në Elbasan.

Përfaqësuesi i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ tha se ka bërë votimin e tij për kandidatin dhe këshillin bashkiak.

Por edhe pse ka hedhur votën për Luçiano Boçin, vota ka shkuar për Gledian Llatjen e Partisë Socialiste.

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply