Mourinho në finalen e dytë radhazi në Europë me Romën

Jose Mourinho ka arritur një tjetër sukses të madh. Roma që ai e udhëheq ka arritur të kualifikohet në finale të Ligës së Evropës.

Italianët barazuan pa gola 0:0 ndaj Leverkusenit dhe shkojnë në finale pas fitores 1:0 para një jave në “Olimpico”.

Pas finales së edicionit të kaluar të Ligës së Konferencës në Tiranë, ku Roma kishte fituar ndaj Feyenoordit, tani ata do të jenë në finalen e një gare më të madhe.

Roma do ta presë Sevillan pasi mundi Juventusin në shtesë.

About Redaksia

Check Also

“Rezultat i madh”, Ancelotti: Sakrifikuam, Guardiola: Nuk kam asnjë peng!

Reali theu një mitin në “Etihat”, ndërsa Ancelotti vendosi një tjetër rekord, kjo është hera …

Leave a Reply