Berisha publikon videon: Si u blenë votat me fondet e ndihmës për personat me aftësi ndryshe

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetareje, e cila ka faktuar se vetëm gjatë muajit maj 2023, numri i personave me aftësi ndryshe në Bashkinë e Lezhës është 2-fishuar dhe përsëri në muajin qershor është kthyer sërish në kuotat e muajit prill.

Postimi

Arlinda ka një pyetje për kriminelin elektoral, Pjerin Ndreu?

Miq, fondet e ndihmës ekonomike dhe ato për personat me aftësi ndryshe gjatë farses elektorale 14 maj 2023, për efekt të blerjes së votave u dyfishuan. Vetëm në qarkun e Dibrës ku udhëhoqi fushatën me banda Belinda Balluku, u disbursuan vetëm për Peshkopinë për personat me aftësi ndryshe 400 milion lek! Ndiqeni sipas deshirës videon e Arlindes!

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply