Dy pyetje Lulit për kullën e Ramës

Arben SHAHINI

Luli mendon se mund ti hedhë hi syve të shqiptarëve mbi atë që ai përfaqëson realisht në politikë si një shitës interesash të kauzave politike në shërbim të regjimit. Vetëm se ai duhet të dijë se askush nuk është aq i pasur sa të blejë të shkuarën e tij.

Meqenëse është aq i angazhuar në kullën e Ramës pas pallatit të Kulturës dhe premton se do të luftojë korrupsionin atëhere është mirë ti përgjigjet dy petjeve.

A është takuar me pronarët e truallit që kërkonin zhvillimin e pronës?
A ka pasur Luli ndonjë investitor arab të interesuar për zhvilimin e pronës?
Pasi ti përgjigjet dy pyetjeve të para, janë edhe dy pyetje të tjera. Me rradhë të gjitha…

SPAK duhet të hetojë çdo aferë korruptive të regjimit dhe shërbëtorëve të tyre.

About Redaksia

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …

Leave a Reply