Përgjimet: Bistri i dërgon një foto Gjokës dhe e pyet: E njeh këtë? I ka dalë urdhri për paketim

Një tjetër skandal i rëndë është zbuluar në strukturën e Forcave të Posaçme Operacionale. Teksa ish-shefi i lartë i Policisë së Shtetit, Oltian Bistri ndodhet pas hekurave në kuadër të operacionit ‘Metamorfoza’, të tjera detaje janë zbardhur nga media në lidhje me këto hetime top sekrete, ku AMP ka depozituar një kallëzim në prokurorinë e Tiranës për Forcën e Posaçme Operacionale.

Nga hetimet e AMP-së u verifikua një linjë tjetër interneti e paautorizuar, e cila thuhet se mund të jetë përdorur për transferim të dhënash.

Kallëzimi i AMP është bërë para se ish-shefi i Operacionales, Oltian Bistri të arrestohej. Nuk dihet nëse ky kallëzim do të rëndojë apo jo akuzën për Bistrin, i cili në dosjet e SPAK u shfaq duke bashkëpunuar me personazhe të botës së krimit dhe biznesmenin Pëllumb Gjoka, ky i fundit i arrestuar si porositës i disa vrasjeve. Por nuk përjashtohet mundësia që Bistri ta ketë përdorur këtë linjë të dyshimtë.

Më poshtë gjeni detaje nga dosja hetimore e SPAK mbi komunikimet e zbardhura falë përgjimeve të kryera përmes ‘zbërthimit’ të aplikacionit SKY.

Përgjimi i datës 22.02.2022 i bisedës mes Pëllumb Gjokës dhe Oltian Bistrit, i cili ishte shkarkuar nga detyra e kreut të Operacionales pak kohë më parë se të arrestohej.

Bistri-Gjokës: O vëlla, keq puna me këto. Më thirrën lart, s’e mbajmë dot pikën aty. A t’ju q*sh robt këtyre. S’e di. Më duket se është interesuar Leshi vetë, por mos fol me asnjë. Lidhje shoqërore e jotja, etj. Sigurohu që s’të ndjek njeri dhe eja lart te fshati SOS, Pallati i Brigadave.

Bistri i dërgon një foto Gjokës dhe e pyet: E njeh këtë? I ka dalë urdhri për paketim, por mos i thuaj njeriu ta dish për vete. Se mendova se e ke shok ndaj ta thashë, qendra e kërkon.

Bistri i shkruan GjokësS’e di ca do bëjnë këta motërq*rat. Urdhri është të godasin ty dhe mua bashkë. Duan foto të të dyve bashkë. Po të pyetën, thuaj s’e njoh. Janë legena o vëlla, s’e ke idenë. Thuaj s’e njoh fare atë, bile më shaj. /bw/

About Redaksia

Check Also

Deklarata e fortë e ish-kreut të Prokurorisë: Si u zhdukën përgjimet e krerëve të bandave me majat e politikës

Nga Besim Hajdarmataj  Hetimet e organeve ligjzbatuese kundër krimit të organizuar të profilit të lartë nxisin …

Leave a Reply