Putin thyen heshtjen, flet për herë të parë për rrëzimin e avionit të Prigozhin

Presidenti rus Vladimir Putin thyen heshtjen. Ai ka folur për herë të parë pas rrëzimit të avionit ku pretendohet se ka ndërruar jetë Prigozhin.

BBC shkruan se Putin u ka dërguar ngushëllimet e tij familjeve të të vdekurve dhe e përshkruan themeluesin e Wagner Yevgeny Prigozhin si një biznesmen të talentuar.

About Redaksia

Check Also

JD Vance: Soros dhe Obama vendosën të heqin Biden dhe të caktojnë Harrisin! Ky është kërcënim për demokracinë

Senatori JD Vance, i përzgjedhur si kandidat për zëvendëspresident nga republikanët, deklaroi në mitingun e …

Leave a Reply