Qyteti i Shkodrës pa ujë, rrufeja godet Ujësjellësin

Stacioni i pompave në zonën e Dobraçit është goditur nga rrufeja. Si pasojë qyteti i Shkodrës ka mbetur pa ujë.

Një pjesë e qytetit, duke qenë se ka ndodhur gjatë natës, dhe tubacionet e shpërndarjes së ujit kanë qenë të “karikuara” me ujë ka vijuar furnizimin deri në zbrazjen e plotë.

Ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve dhe OSHEE-së po punojnë për të riparuar dëmin e shkaktuar.

About Redaksia

Check Also

Denoncimi/Si dhunohen të burgosurit në burgje, ushqimi…

Një nga të burgosurit e burgut të Drenovës, i cili ka përfituar nga Amnistia Penale, …

Leave a Reply