Presidenti Begaj: Azem Hajdari do të kujtohet ndër breza si prijës i demokracisë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka kujtuar Azem Hajdarin në 25-vjetorin e vrasjes së tij. Begaj shprehet se Azem Hajdari do të kujtohet ndër breza si prijës i demokracisë.

“Nderim dhe respekt për “Heroin e Demokracisë”, Azem Hajdari. Lideri i Dhjetorit ‘90 me trimërinë dhe guximin e tij do të kujtohet ndër breza si prijës i demokracisë”, shprehet Presidenti.

About Redaksia

Check Also

Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën” e parë në Gjykatën e Posaçme

Nga Luan BAÇI Bufi i Rroskovecit e humbi “betejën”e parë të saj në Gjykatën e …

Leave a Reply