Veliaj-Kuko i heqin të drejtën e fjalës këshilltarëve të opozitës!

Nënkryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Dorian Teliti ka denoncuar kryebashkiakun Erion Veliaj, se i ka hequr fjalën këshilltarëve të opozitës.

‘Dyshja Veliaj-Kuko në shkelje të plotë të ligjit dhe rregullores i heqin të drejtën e fjalës këshilltarëve të opozitës. Nuk duan të dëgjojnë të vërtetat e vjedhjes së fondeve dhe grabitjes së pronës publike’, shkruan Teliti në Facebook.

Reagimi

Live.

Dyshja Veliaj-Kuko ne shkelje te plote te ligjit dhe rregullores i heqin te drejten e fjales keshilltareve te opozites.

E kerkuam fjalen per procedure, nje e drejte e cdo keshilltari, por dyshja nuk deshiron te degjoje te verteten ne sy. Nuk duan te degjojne te vertetat e vjedhjes se fondeve dhe grabitjes se prones publike.

Shkelje pas shkelje, kjo eshte fytyra e vertete e Bashkise.

About Redaksia

Check Also

Inceneratori fantazëm i Tiranës mori 3,8 milionë euro në 4 muaj!

Teksa investimet publike nga buxheti i shtetit kanë pësuar rënie të ndjeshme si me planin dhe …

Leave a Reply