Nuk jemi këtu që të dëgjojmë ministret, bëhuni serioze mos u bëni badigarde të ‘Gadafit’

Kryetari i PD, Sali Berisha tha nga foltorja e Kuvendit se, n Nuk jemi këtu që të dëgjojmë ministret, bëhuni serioze mos u bëni badigarde të ‘Gadafit’.
“Po flas për të shprehur protestën më të fuqishme. Për ndërhyrjen më të neveritshme, që shndërrojnë këtë parlament në një kuzhinë mediokre, po ka gjë më të paarsyeshme, rrinë e recitojnë aty trillime dhe mashtrime pa përgjegjësi.
Marrin fjalën sa herë ju teket, dhe të rrijë parlamenti me logjet e tyre, nuk bën kështu. Parlamenti është institucion serioz, që të bëjnë ç’të duan vetëm pse kanë hipur në atë post, se në vend të bëjnë ministren, bëjnë badigarden e Gadafit.
E them, nuk sillen në këtë mënyrë ministret. Kanë mëshirë ndaj dëgjuesve, kthejnë kokën njerëzit, nuk bëhet kjo në parlament.
Sa herë i teket merr fjalën dhe vazhdon sikur është në kuzhinë me shoqen e vet, nuk shkon kjo.
Se me Ballkanin po bëjmë këtë e atë, por kujt ja thotë këto, çfarë do të thotë me këto”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Ekspertja e ekonomisë: Punëtorët e huaj vendin tonë e shohin si trampolinë për t’u larguar

Zana Guxholli, eksperte në fushën e ekonomisë, në emisionin “Open” në News24 tha se, nuk …

Leave a Reply