Solidaritet me Izraelin, nën sulmet terroriste!

Nga Tritan SHEHU

Befasisht Izraeli po ballafaqohet me nje sulm masiv terrorist te Hamas.

Mijra raketa jane leshuar kunder zonave civile te ketij vendi.

Terroriste te armarosur kane infiltruar ne territorin e tij dhe po godasin popullesine ku mundin.

Kryeministri i Izraelit deklaron: jemi ne lufte!

Dhe Shqiperia, Qeveria jone, Ministria e jashteme duhet menjehere te shprehin mbeshtetjen e plote per ate vend mik, nen agresion.

Shpresoj qe ngjarjet te mos evoluojne ne skenarin me te keq.

Dhe pikerisht per kete per te presuar ndalimin e terrorit, duhet qe te gjithe te solidarizohen me Izraelin, qofte dhe moralisht.

Vendi i yne duhet ta beje menjehere kete!

About Redaksia

Check Also

Idiotët e dobishëm të copëzimit tonë!

Nga Kim MEHMETI Trajneri i kombëtares sonë është duke zbatuar një strategji shumë të thjeshtë: …

Leave a Reply