Ndërtuesi Bektashi me duar në xhepa dhe me buzëqeshje drejt farsës politike në Gjykatë

Ndërtuesi Fatmir Bektashi ,i cili është nën akuza sëbashku me Jamarbër Maltezin për zhvillimin e pronës tek ish-kompleksi “Partizani” ka hyrë në gjykatë me duar në xhepa dhe me një buzëqeshje ironike për procesin farsë.

Pas Jamarbër Malltezit, në ambientet e GJKKO-së ka mbërritur edhe ndërtuesi Fatmir Bektashi, të cilin SPAK e akuzon për “korrupsion aktiv” në kuadër të dosjes për privatizimin e ish-klubit “Partizani”.

Bektashi është shoqëruar nga dy policë, avokatja dhe një familjar i tij brenda ambienteve të gjykatës, ku do t’i komunikohet masa e sigurisë.

Kujtojmë se ndaj Bektashit u caktua masa ‘detyrim paraqitje’ dhe bllokim të pasaportës, e njëjta masë edhe për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ndërkohë, më herët Malltezi është sjellë në ambientet e gjykatës nga dy makina, një furgon policie para si edhe një makinë e blinduar për shoqërimin e të dyshuarve pas.

Malltezi është parë të futet me pranga në duar në ambientet e gjykatës, ndërsa masa pritet të jepët pak më vonë.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Kudo që ta shihni Erion Veliajn gjuajeni me domate, pështyjeni në surrat!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë thirrje që të qytetarët të vazhdojnë protestën para …

Leave a Reply