Dita më pas…

Iva V.GRILLO

Pjesa me groteske e dites se djeshme ishte fjalimi propagandistik i sekretarit te shtetit, i cili dukej sikur ishte shkruar nga zonja Spiropali.

Pjesa me e trishtueshme ishte fjalimi patetik i studentes se re, i cili ne fryme e permbajtje i ngjante fjalimeve qe pionieret recitonin para diktatorit nje here e nje kohe.

Ndersa pjesa me delirante e dites se djeshme ishte ngazellimi i disa pseudo-opozitareve me ardhjen e ish ambasadores se “ngrenies se barit” ne Tirane, me pritshmerite se zonja do te shpetoje Shqiperine…e ndoshta do tu jape dhe atyre nje dore per te dale nga bataku ku e kane futur veten.

Ne fakt qoka mbaroi…secili shkon ne pune te vet dhe shqiptaret per te disaten here kane marre mesazhin: vetem i zoti e di ku i pikon çatia!

Dili zot!

#20shkurtprotesto

About Redaksia

Check Also

Zhupa: Rama po pengon reformën zgjedhore, ka frikë nga vota e qytetarëve

Deputetja e partisë demokratike Ina Zhupa, gjatë fjalës së tij në tubimin e mbrëmjes së …