Takimi në Has, deputetët e PD: Betejë për rrëzimin e regjimit!

Në kuadër të riorganizmit të Partisë Demokratike, deputetët e PD zhvilluan këtë të enjte një takim entuziast me anëtarë dhe smpantizantët demokrat në Has. Sekretari i Përgjitshshmë Flamur Noka, nënkryetarët Bylykbashi e Boci, si dhe deputetët Tomorr Alizoti, Ervin Salinji e Isuf Cela, i bën thirrje qytetarëve të bëhen të gjithë bashkë në betejën për rrëzimin e regjimit. Sipas tyre, PD e bashkuar e bën sot opozitën më të fortë, dhe do ta çojë atë drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme.

Deputetët e PD zhvilluan një takim entuziast me anëtarët dhe simpantizantët demokratë në Has, në kuadër të riogranizimit të PD.

Në fjalën e tyre, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka, nënkryetarët Oerd Bykykbashi e Luçiano Boçi, dhe deputetët Tomor Alizoti, Ervin Salianji dhe Isuf Cela, folën për rëndësinë e procesit të bashkimit të demokratëve. Ata theksuan se opozita është sot më e fortë dhe e gatshme për ti shërbyer interesit të qyetarëve.

Ata ngritën shqetësimin për diskriminim që i është bërë Veriut të Shqipërisë, ndërsa bënë thirrje që shqiptarët të bëhen bashkë në betejën për rrëzimin e regjimit dhe fitoren e opozitës ne zgjedhjet e vitit të ardhshëm.

Deputetët demokratë akuzuan Edi Ramën se ka dështuar çdo sektor të vendit, dhe se ka kapur çdo institucion, por nuk ja ka dalë me opozitën. Sipas tyre, Hasi është shëmbulli më i mirë për tu thënë demokratëve që të bashkuar mund t’ia dalin.

About Redaksia

Check Also

Ambasadori Alistair King-Smith mori shpifjen e Lulzim Bashës dhe e përcolli si të vërtetë te qeveria e tij

Lideri i opozitës, Sali Berisha i është përgjigjur ambasadorit britanik në Tiranë, Alistair King-Smith, duke …