Skandal/Avokati denoncon zhdukjen e dosjes së Olsi Ramës në Prokurori

“RD”

Një avokat ka denoncuar publikisht përmes rrjeteve sociale se dosja e Xibrakës pas të clës qëndron Olsi Rama rezuton që ti jenë zhukur fashikujt në të clët bëhet fjalë për vëllanë e Kryeministrit Rama. Në rast se kjo është e vërtetë atëhere ky do të përbënte jo vetëm një skandal, por një krim të vërtetë.

Reagimi i avokatit Arben Llangozi

“Në momentin që Bardhi ka bërë kallzimin penal, Prokuroria e Posaçme ka urdhëruar prokurorët e BKH që të marrin dosjen për të rifilluar hetimet, por hetuesit janë skandalizuar kur kanë konstatuar se dosja e pezulluar më parë e “Xibrakës” ka fashikuj të zhdukur dhe tashmë ngrihen dyshimet se kush fshihet pas zhdukjes së fashikujve të kësaj dosje hetimore pas së cilës qëndron Olsi Rama. Dhese kush ëstë përftuesi i zhdukjes së kësaj dosje hetimore. Nga fashikujt e dosjes janë zhdukur fotografimet dhe didentikimi i atyre personave që nuk ishte bërë i mundur identifkimi i tyre. Do të shohim se çfarë do të ndodhë”, thotë avokati Arben Llangozi në një reagim në rrjetet sociale.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …