Rama i dha mesazh SPAK ç’duhet të bënte me hetimet për përfshirjen e Olsi Ramës në laboratorin e Xibrakës

Kreru i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi tha nw njw konferencw pwr mediat se, kryeministri Rama dhe kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj sulmuan institucionet e drejtësisë, ndërsa shtoi se sulmi prej tyre ka qenë i organizuar,

Bardhi tha se, ka qenë skandali me dosjen 5D në Bashkinë e Tiranës, akuzat e opozitës ndaj vëllait të kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama për përfshirje në trafik narkotikësh lidhur me zbulimin e laboratorit të drogës në Xibrakë, si dhe rasti i djeshëm ku u diskutua mbi mandatin e ish-ministres Olta Xhaçka.

“Shpreh shqetësimin për sulmin e mazhorancës ndaj institucioneve të drejtësisë. Nervozizmi i shtuar i kryeministrit në raport me hallet që e kanë zënë me drejtësinë për shkak të keqqeverisjes dhe korrupsioni, e ka kthyer nga njeriu që gjoja mbështeste drejtësinë në anatemuesin më të madh të këtyre institucioneve.

Që nga dita kur nxorëm faktet mbi të vëllanë, ai i dha mesazh SPAK ç’duhet të bënte në lidhje me hetimet për përfshirjen e Olsi Ramës me laboratorin e Xibrakës.

Intimidim që nuk duhet të merret në konsideratë nga drejtësia që ka detyrë t’i provojë opinionit publik se nuk intimidohet edhe kur preken njerëz të afërt me Ramën.

Pamë sulm të koordinuar mes Veliaj dhe Ramës ndaj SPAK në lidhje me korrupsionin në bashkinë Tiranë.

Kulmi arriti dje ku në Konferencën e Kryetarëve, për llogari të Ramës, njeriut që ka firmosur investimin strategjik për Xhacckën, sulmuan hapur anëtarët e GJK, duke shpallu madje atë që nuk është dëgjuar në 33 vite, se GJK nuk i imponohet dot Kuvendit. Duke zhbërë kështu sistemin demokratik”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …