Skandali me Xhaçkën, Bardhi: Kuvendi asgjesoi sot Gjykatën Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë sapo ka votuar kundër përcjelljes në Gjykatës Kushtetuese për shqyrtim mandatin e deputetes që gëzon ish-ministrja e Jashtme Olta Xhaçka.

Për dërgimin e mocionit në lidhje me papajtueshmërine e mandatit të deputetes Olta Xhaçka në Gjykatën Kushtetuese kishte 39 vota pro nga opozita, të cilat u mposhtën nga 72 votat kundër të mazhorancës.

Kryetari i Grupit parlamentar të PD, Bardhi deklaroi pas votimit se Kuvendi ka votuar sot për asgjesimin e Gjykatës Kushtetuese dhe i bëri thirfje partenerëve ndërkombëtarë.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …