Sot ora 11:00 protestë para Bashkisë për të shpëtuar kryeqytetin nga “Lali 5D”

Opozita u ka bërë thirrje qytetarëve t’I bashkohen protestës të thirrura nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrut sot  më 11 prill në orën 11:00 përpara bashkisë së Tiranës kundër hajdutërisë dhe vjedhjes së zyrtarëve më të lartë të këtij institucioni, të arrestuar tashmë nga SPAK dhe të tjerëve që janë nën hetim për afera prej miliona eurosh abuzime.

“Në orën 11:00 tek Bashkia Tiranës, të bashkuar në protestë për të shpëtuar qytetarët dhe qytetin nga hajdutëria masive e Veliajt dhe ushtarëve të tij 5D”, janë shprehur në thirrjet e tyre drejtues të PD, duke iu referuar organizimin mafioz të 5 drejtorëve të kësja bashkie (5D) për të përcjellë tek njeri tjetri në qark të mbyllur dhe zhvatur, fondet e buxhetit për investime.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …