Berisha: Dumani u foli KLP-istëve sikur ta kishte nxjerrë Araniti nga hunda!

Në fjalën e mbajtur në tubimin qytetar, kryetrari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka sulmuar KLP-në dhe Altin Dumanin. Berisha tha se, Amant Josifi u vodhi mbi 2 miliardë euro qytetarëve europianë dhe Dumani nuk lëshoi urdhër arresti.

“Na thoni këtu o KLP-arë apo KLP-istë, a nuk ka vjedhur Amant Josifi mbi 2 miliardë euro qytetarëve europianë dhe Dumani juaj nuk lëshoi urdhër arresti?

Dhe Dumani juaj nuk pranoi të hetojë.

Kujt ia shisni këto mor?

A keni ju dinjitet? A keni ju integritet profesional? Nder detyre? Dhe dilni e lëshoni komunikata të shkruara në zyrat e kryeministrit, kryehajdutit të Shqipërisë.

U jepni përgjigje këtyre pyetjeve ju dhe ne t’u respektojmë, dhe ne të bëjmë vlerësimin tonë.

Po ju bëheni mburojë e Dumanëve sepse ju shpërbleheni.

U vjen në sallë dhe ju flet sikur ta kishte nxjerrë Araniti nga hunda.

Po pasqyra ju tradhton ju mor.

Shiheni dhe njëherë mbledhjen qesharake. U rrinte badigardi i tij dy metra i gjatë se mos ia preknit Dumanit.

Çfarë punonjësi jeni ju? Turp i dheut.

E premtja është zgjidhja, e premtja është dita, është zemërimi, është mjeti, revolta, është fitorja.

Rrofshi ju, rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …