Veliaj një kryehajdut! Taulant Balla do ta paguajë personalisht gjakun e demokratëve!

Duke folur në tubimin qytetar në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha, kreu i FRPD, Besart Xhaferri e cilësoi si protestë madhështore atë të zhvilluar para Bashkisë së Tiranës.

Xhaferri tha se ndërkombëtarët u shqetësuan për këtë protestë, ndërsa duhej të shqetësohen se si një kryehajdut nuk ikën nga zyra.

“Nëse doni të jeni me demokracinë, heshtni kur nuk flisni mirë, dhe flisni kur mendoni se do të thoni atë që duhet.

Qytetarët e këtij vendi do të çlirojnë atë institucion që është kapur nga një kryebashkiak që është kapur në vjedhje”, tha Xhaferri.

Sipas tij, çfarë do të bënin qytetarët e Brukselit, Berlinit do të kapnin duke vjedhur kryebashkiakun, si do të reagonin ato.

“Si ju duk trajtimi çnjerëzor që iu bë të rinjve sot nga zagarët e Taulant Ballës. Taulant Balla do të paguajë personalisht gjakun e demokratëve, sepse ata janë bij nënash dhe baballarësh. Dhe të lëshosh ti zagarë e laraska për ti dhunuar ato, do e paguash”, tha Xhaferri.

About Redaksia

Check Also

Berisha-Ramës: Asgjë nuk të shpëton nga interpelanca! Vish në daç fustanin e Lindës, por do të të zhvesh lakuriq në parlament

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se nuk do të shpëtojë …