Berisha-ambasadorëve: Lini standardet e dyfishta! Mos merrni anën e hajdutëve Veliaj, Rama e Dumani

Lideri i opozitës, Sali Berisha, iu drejtua me një apel ambasadorëve, që të mos marrin anën e hajdutëve Erion Veliaj, Edi Rama dhe Altin Dumani. Berisha tha se, shqitparët kanë nevojë për drejtësi. Ju merrni anën e hajdutit Erion Veliaj.

“Të dashur miq, në emër tuaj, unë dua t’u shtroj një pyetje ambasadorëve të nderuar, diplomatëve në Tiranë: çfarë do ndodhte në qytetet apo kryeqytetet tuaja, në rast se fondet publike vidheshin 100 përqind?

Do tallej drejtësia juaj me këtë krim të shëmtuar?

Jo, kurrë! Do flisnin qytetarët tuaj.

Prandaj i lini standardet e dyfishta. Shqitparët kanë nevojë për drejtësi.

Shqiptarët kanë nevojë për drejtësi.

Shqitparët kanë nevojë për drejtësi.

Ju merrni anën e hajdutit Erion Veliaj.

Merrni anën e hajdutit Edi Ramës.

Merrni anën e kriminelëve si Altin Dumani.

Zgjidhje e gabuar. Shqipëria po shkatërrohet nga këta hajdutë!

U thoni shqiptarëve çfarë do bënin në vendet tuaja para vjedhjeve të tilla qytetarët?

Është e lehtë të vërsulesh me breshëri deklaratash ndaj qytetarëve më të vjedhur në Europë dhe në botë.

Është e lehtë të mbrosh atë që përdor standarde të dyfishta dhe të trefishta.

Por faturën e paguajnë shqiptarët.

Faturën e paguan Shqipëria”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …