Gazetari gjen armiqtë e brendshëm në PS që po sulmojnë Ramën

Gazetari Sokol Balla, i cili njihet si një gazetar pranë kryeministrit Rama, duke thënë se nga oborri i madh i mazhorancës po bëhen sponsorizime nga e majta pikërisht për të goditur kryeministrin dhe për ta larguar vëmendjen nga afera 5D dhe korrupsioni që ka mbërthyer Bashkinë e Tiranës, zyrtarët e të cilës janë vendosur prapa hekurave.

“Në një aksion të orkestruar në zyrat e doktorit dhe në një zyrë tjetër jashtë ballkonit por brenda oborrit të madh të mazhorancës depuetë të PD, gazetari italian, ndoshta dhe sponsorizime të brendshme nga e majta goditën kryeministrin në një nga momentet më delikate të përballjes së drejtësisë me korrupsionin e vjetër por dhe atë të ri.

Akuzat e këtij dokumentari ishin të vjetra atyre u dha jetë Gazment Bardhi dhe këtu nis anomalia. Anomali që vazhdon me spostimin e vëmendjes nga epiqendra e drejtësisë së re e cila në fakt nuk është Olsi Rama.

Prej ditësh opozita proteston në dyert e Bashkisë së Tiranës pasi SPAK i dha një goditje të dytë amdinistratës lokale të kryeqytetit”, ka thënë Balla.

About Krye Redaktor

Check Also

Berisha: Veliaj si pengmarrës, ka nisur të thotë se vëllai i tij ka paguar ekspozitat e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal edhe te protesta e opozitës që do …