Postimi i gazetarit italian: Hetimet tona do të vazhdojnë

Gazetari italian Sigfrido Ranucci në një postim në rrjetin e tij social deklaron se hetimet ndaj Ramës do të vazhdojnë.
“Hetimet për protokollin e menaxhimit të emigrantëve mes qeverisë italiane dhe asaj shqiptare, që parashikon kosto ndërtimi për dy qendra dhe menaxhim afër një miliard, do të vazhdojnë. Kjo është në interes të popullit italian por edhe atij shqiptar. Reportazh, transmetohet çdo të diel në Rai3 në orën 20:55. #liberaformazione INFORMACION FALAS FNSI – Federata Kombëtare Italiane e Shtypit Neni njëzet e një USIGRai” shkruan gazetari italian në facebook.

About Krye Redaktor

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …