Skandal/Regjimi bllokon RAI3 për skandalin e Olsi Ramës

Regjimi ka bllokuar sonte valët e RAI3 për shqiptarët në një kohë që transmetohen faktet e implikimit të Olsi Ramës tek trafiku i kokainës.

Shqipëria është kthyer sot në ditët e saj më të zeza të diktaturës ku bllokoheshin mediat e huaja dhe nëse shikoheshin ato dënoheshe për agjitacion e propagandë. Çensura nuk e shpëton Ramën.

RAI3 kishte paralajmëruar se sonte do të publikonte fakte të fshehura nga hetimi në Shqipëri në lidhje me implikimin e Olsi Rsmës tek trafiku i kokainës me grupin kriminal të laboratorit të Xibrakës.

Për të mos lejuar shqiptarët të njihen me këto fakte të vëllait të tij, Edi Rama ka bllokuar valët e medias italiane.

About Krye Redaktor

Check Also

BE çertifikon qeverinë “Rama” si hajdute të fondeve të saj, bllokon 30 milionë euro, SPAK po fle…

Zyra Evropiane Kundër Mashtrimit, e njohur zakonisht si OLAF, ka zbardhur mashtrimin me fondet e …