Gjokutaj: Erion Veliaj me pranga në duar siç ka në ballë vulën e korrupsionit

Avokati Genc Gjokutaj, ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, si hajdut me vulën e korrupsionit në ballë.

Gjatë protestës së sotme të pestën në radhë para Bashkisë së Tiranës kundër kryebashkiakut dhe drejtorëve të tij të cilët u kapën duke vjedhur 100% fondet e bashkisw, Gjokutaj theksoi se Veliaj dhe banda e tij kanë hyrë në çdo shtëpi, kanë hyrë te uji, kanë hyrë te taksat, kanë hyrë në jetën e qytetarëve të kryeqytetit.

Gjithashtu avokati i bëri thirrje dhe Policisë së Shtetit që të mos mbrojnë një hajdut.

Gjokutaj: Të mblidhemi dhe të mbrojmë Tiranën. Erion Veliaj dhe banda e tij kanë hyrë në çdo shtëpi, kanë hyrë te uji kanë hyrë te taksat, kanë hyrë në jetën tonë. Ky bandit ka dalë nga vrima tani dhe thotë se është sekret hetimor dhe unë nuk jap shpjegime. Do japësh shpjegime para qytetarëve të Tiranës. Një fjalë për Policinë e Shtetit. Ju jeni Policia e Shtetit për të mbrojtur ligjin, sot ju po mbroni një hajdut dhe kjo është e pafalshme dhe e pamoralshme. Të mbrojmë Tiranën se me marrjen e Tiranës marrim të gjithë Shqipërinë. Ne nuk do të dorëzohemi, këtu do të jemi. Do të marim hekurin do ta shkrijmë dhe do t’i bëjmë pranga për Erion Veliajn që t’i ketë në duar siç ka në ballë vulën e korrupsionit.

About Redaksia

Check Also

Turizmi/ Berisha: Buxheti i shtetit fitoi vetëm 8 milionë euro! Turistët fjetën vetëm… gjysmë nate në vend

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD, Sali Berisha ka rrezuar shifrat …