CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

Argita Malltezi i bashkohet protestës qytetare kundër kryehajdutit

Pasditen e sotme është zhvilluar protesta e pestë qytetare para Bashkisë së Tiranës, ku po kërkohet largimi i Erion Veliajt nga zyra e Kryebashkiakut.

Protesta ka nisur rreth orës 16:30, ndërsa asaj i janë bashkuar qytetarë që të revoltuar kërkojnë largimin e një kryebashkiaku hajdut, që jo vetëm ka vjedhur taksat, por vijon të grabisë çdo ditë qytetin.

Protestës qytetare i është bashkuar Argita Berisha, e cila ashtu edhe si edhe në protestat e mëparshme, ishte e veshur me bluzën ku jepej mesazhi i qartë: lironi liderin e opozitës.

E ndërsa Berisha prej 30 dhjetorit me një vendim politik mbahet në arrest pa prova e fakte, Erion Veliaj i kapur në grabitjen e 30 mln eurove përmes ‘5D’ jo vetëm është në detyrë, po tallet me Prokurorët e SPAK, që herë i quan kolegë dhe herë organizatë, duke i vënë emërtimin e organizatës që kishin ngritur drejtorët e tij, të pagëzuar ‘5D’.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …