Berisha: Ministria dhe KLGJ morën në mbrojtje Irenën me tre mbiemra sepse e përdorin si skllave kundër opozitës

Gjatë fjalës në tubimin qytetar, duke folur për skandalin e gjyqtares me tre mbiemra, Irena-Shpata-Maneku-Gjoka, kryetari i PD, Sali Berisha tha se, ajo u mor nën mbrojtje nga Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ-ja. Ai tha se, kjo gjyqtare është përdorur si skllave kundër opozitës.

“Ata qindra dhe mijëra të rinj dhe të reja që ti i quajte me pacipësinë më të madhe nga Berlini si mish i freskët, ata janë djem dhe vajza nënash të cilëve ti, familjarëve të tyre u ke mohuar drejtësinë.

U ke rrëmbyer drejtësinë siç u ke rrëmbyer votën.

Me drejtësinë e re të Gjokës dhe Dumanit ke shkatërruar shpresat e shqiptarëve.

Ndaj dhe të dashur miq, kjo tribunë është tribuna e të vërtetave.

Tre muaj më parë denoncuam këtu kriminelen me tre mbiemra, simbolin e drejtësisë së re Irena Maneku, Gjoka, Shpata, djalli vetë.

Ju kujtohet se si narkoshteti, se si institucionet e krimit shtetëror, se si mediat e kontrolluara nga krimi u vërsulën si hienat kundra meje dhe në mbrojtje të saj.

Të një ordinereje. Të një delinkuenteje. Të një falsifikatoreje që përfaqëson fytyrën e vërtetë të drejtësisë së re.

Tani, të gjithë në kor me urdhër të Edi Ramës, në mbrojtje të Irenës.

Pati turp-televizione që u bënë zëdhënëse të policisë greke, vetëm se janë të zhytur në paratë e krimit të djegësve.

Në krye të procesionit u vendos Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ-ja.

O turpe të Shqipërisë, detyra juaj ishte të hetonin akuzat që bëheshin, jo të merrni në mbrojtje Irenën delinkuente me tre mbiemra.

Ju e morët në mbrojtje sepse e përdorët skllaven e krimit kundër opozitës.

Ju e morët në mbrojtje sepse ti Irena e KLGJ-së me Delinën ish-bashkëshorten e Edi Ramës dhe bashkëjetuesen e Çuçit, vidhni dhe shpërdoroni miliona euro të taksapaguesve amerikanë me institutin famoz East-Ëest.

Po, po, ti Irena e KLGJ-së je më keq se Irena e GJKKO-së.

Prandaj dhe qirrej dhe bërtiste.

Kurse ti Ulusiu i Drejtësisë do hysh në historinë e parlamentit i ngjashëm me me psikologjinë e Gjonit të Kalifatit që përdorte brisk për të prerë qafa njerëzish. Kurse ti shpreh dëshirë për të përdorur brisk për të prerë veshë njerëzish. O turp i dheut. Turp i vërtetë!”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …