Vasili: Projekt rezoluta e PS, mesazh për hajdutët që të vijojë pakti i heshtur!

Nënkryetari i PL, Petrit Vasili shprehet se, projekt rezoluta e prezantuar dy ditë më parë në mbledhjen e thirrur nga kryeministri Edi Rama me deputetë dhe ministra, ishte një propagandë për të hedhur tym ndërkohë që “litari” shtrëngohet. Në një postim në rrjetet sociale Vasili shkruan se, ky Projekt rezolutë është një tub oksigjeni për drejtësinë me regji.

Postimi i plotë

Incenerator-Rezoluta antikorrupsion, kryehajduti Rama thotë kapeni hajdutin!

Incenerator-Rezoluta e Rames eshte sigurisht nje sorrosizem puro dhe i neveritshem.

Incenerator-Rezoluta eshte propagande e trashe e Rames per te hedhur tym propagandistik, nderkohe qe litari shtrengohet gjithmone e me shume sepse faktet jane tmerresisht te renda.

Incenerator-Rezoluta eshte nje tentative e deshperuar per te perzjere e bere bashke kryehajdutin dhe hajdutet rilindas me ata qe luftojne korrupsionin.

Incenerator-Rezoluta kerkon te beje njesh te denocuarit me denoncuesit ne menyre qe te duken njelloj me njeri tjetrin.

Incenerator-Rezoluta eshte nje leter higjenike e projektuar nga duart e pëgëra me korrupsion te Edi Rames per te fshire malin e vjedhjeve te tij.

Incenerator-Rezoluta eshte thjesht nje tub oksigjeni per Drejtesine me regji qe ajo te vazhdoje te mos ndeshkoje Ramen dhe banden e hajduteve.

Incenerator-Rezoluta eshte nje inkurajim per hajdutet rilindas, qe ata te vazhdojne te vjedhin.

Incenerator-Rezoluta eshte nje mesazh per ata hajdute, qe jane arrestuar qe te vazhdojne Omerta’ ose paktin e heshtjes

Sot Shqiperia ka nevoje vetem qe mali i provave, fakteve, dokumentave qe provojne korrupsionin e Rames, Veliajt dhe bandes se tyre te hetohet nga drejtesia dhe ata te shkojne aty ku e kane vendin, pas hekurave.

Edi Rama rrembyesi i te gjitha pushteteve dhe te miliardave te financave publike nuk e ndan dot me askënd fajin dhe pergjegjesine penale, qe rendon vetem mbi ate vete.

Incenerator-Rezoluta te tilla duhen perbuzur, peshtyre e neveritur si alibi te poshtra, qe lejojne vazhdimin e grabitjes se pandalshme te Rames dhe bandes se tij.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …