Këshilltarët nuk lejohen të futen në bashki, protestuesit heqin gardhin metalik

Këshilltarët e opozitës kanë tentuar që të futen në bashki pas protestës së sotme, por janë penguar nga forcat e policisë.

Në ndihmë të tyre për të tentuar rrëzimin e gardhit metalik kanë shkuar dhe protestuesit, të cilët me forcë kanë rrëzuar hekurat e vendosura nga forcat e rendit.

Kjo është protesta e shtatë e opozitës kundër vjedhjes së paparë ndonjëherë në histori të dirigjuar nga Erion Veliaj dhe drejtorët e tij, të cilët grabitën 100 % të punëve publike të bashkisë.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …