Berisha: Agaçi, Sekretar i Përgjithshëm i mafies në Ballkan!

Në fjalën e tij në tubimin qytetar, lideri i opozitës Sali Berisha akuzoi Agaçin si sekretari i Përgjithshëm i mafies në Ballkan, është personi që i dhuroi McGonigalit italian, gjeneral Lisit, 30 hektarë tokë.

Po Agaçi është një nga hajdutët më të zi të këtij vendi.

Vjedhjet e tij me naftën në bordin e ARMO-s, aktet e tij kriminale i paguajnë sot banorët e Mallakastrës me falimentimin kriminal të uzinës së prodhimit të naftës.

Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i mafies në Ballkan, është personi që i dhuroi McGonigalit italian, gjeneral Lisit, 30 hektarë tokë.

Ky mafioz e ka vendin vetëm në burg.

Ky është turpi dhe krimi i vërtetë”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …