Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e kreut të PD, avokati: Grusht Shtetëror Mafioz i Qeverisë!

Avokati Genc Gjokutaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila ka rrëzuar kërkesën e kreut të PD-së, Sali Berishës i cili bëri rekurs dhe kërkoi t’i jepet leje për të shkuar në Parlament.

Gjuktaj shkruan në reagimin e tij se, ky vendim shënon përfundimisht Grushtin Shtetëror Mafioz të Qeverisë me në krye KM Edi Rama mbi Gjyqësorin dhe posaçërisht mbi Gjykatën e Lartë e cila për këtë shkak po paraqitet në nivelin e një Gjykate të Shkallës së Parë!

Reagimi

Gjykata e Larte e Moskes (Dega Tirane) sapo vendosi qe Lideri i PD Prof. Dr. Sali Berisha te mos lejohet te marre pjese ne seancat Parlamentare te Kuvendit te Shqiperise!

Kjo shenon perfundimisht Grushtin Shteteror Mafioz te Qeverise me ne krye KM Edi Rama mbi Gjyqesorin dhe posaçerisht mbi Gjykaten e Larte e cila per kete shkak po paraqitet ne nivelin e nje Gjykate te Shkalles se Pare!

Eshte po ky Grusht Shteteror mbi Prokurorine e Pergjithshme, SPAK dhe GjKKO e mbi Gjykatat e çdo niveli qe nuk i lejon keto te fundit te procedojne e gjykojne per Inceneratoret, Xibrakën, McGonigall, Metamorfozen, krimin brenda Policise se Shtetit, vjedhjen e sistemit TIMS, Gjyqtaren e GjKKO te sanksionuar nderkombetarisht, shpronesimet ne bregdet per interes te politikes etj!

State of Law under State of Mafia’s attack! G

About Redaksia

Check Also

Berisha: Mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës! Kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij para qytetarëve në tubimin e përnatshëm, …