Sëmundja e rëndë i merr jetën ish-ambasadorit gjerman, Peter Zingraf

Një lajm i trishtë ka ardhur ditën e sotme. Ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, ka ndërruar jetë  20 maj për shkak të një sëmundje të rëndë.

Zingraf ka shërbyer ambasador në vendin tonë nga 2019 deri në 2023.

Lajmin për vdekjen e Zingraf, e dha Ambasada Gjermane në vendin tonë.

Postimi:

Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e kolegut tonë të vyer Peter Zingraf.

Peter Zingraf, Ambasadori gjerman në Tiranë nga viti 2019 deri në vitin 2023, ka ndërruar jetë më 20 maj 2024 pas një sëmundjeje të shkurtër por të rëndë.

Humbja e tij e papritur na ka tronditur të gjithëve. Peter Zingraf do të mbahet mend si një person miqësor, me humor dhe gjithmonë i afrueshëm dhe si një koleg dhe mik i madh.

Ftojmë të gjithë ata që e njohën dhe e vlerësuan të ndajnë ngushëllimet dhe kujtimet e tyre në hapësirën tonë virtuale përkujtimore:  https://peterzingraf.muchloved.com

About Redaksia

Check Also

Proçedohet penalisht Tom Doshi