Skandali/Veliaj inspekton rrugën 4 milionë euro të drejtorëve të burgosur

Gazetari Hoxha zbuloi se Veliaj tashmë ruhet nga Garda e Republikës, pasi ndihet i rrezikuar.

“Bëhet fjalë për tender te rruga Aleksandër Moisiu, një tender i fituar nga 5D, rreth 4 milionë euro. Te fotoja në qendër, është fotoja në datën 13 maj këtë vit, u habita. Veliaj ruhet tani nga Garda e Republikës sepse ka patur raportime se ndihet i kërcënuar. Shikoj që kishin ardhur kamionë, ka hipur vetë Veliaj atje, foto e datës 13 maj.

Çfarë ndodh? Të nesërmen, në datën 14 maj prita të dilte në lajme. Asnjë lajm. Në datën 14 u zhdukën makineritë dhe ngeli një tek punëtor. Aq ishte u realizua plani, u bë kronika. Kur doli kronika? Kronika doli në datën 21 maj nga orari i drekës.

Ke foton tjetër, në datën 13 maj ka patur disa fotografë të bashkisë, asnjë media nuk ishte. Me të ikur ata, kjo është gjendja që ka ngelur.

Në tabelë thotë 12 muaj, por aty nuk janë bërë as shembjet. 5D do të mbarojë burgut dhe jalla është mbaruar”, tha Hoxha.

About Krye Redaktor

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …