Drama e fermerit shqiptar, Berisha publikon videon

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar pamjet ku shikohet se fermerët hedhin në kanal masivisht perimet pasi nuk gjejnë treg për t’i shitur, të braktisur dhe pa asnjë mbështetje nga shteti.

Postimi

Drama e fermerit shqiptar! 10 milionë turistë, por prodhimet nuk i shiten, i përdorin ato për pleh organik. Sot 1 kg pleh kimik kushton më shumë se një pension pleqërie!

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …