Video/ Berisha: Ndrikullat pasi shkëlqejnë në punët e tyre, tani merren me bujqësi dhe ichtiologji

“Ndrikullat peshkatare bamirëse pasi shkëlqejnë në punët e tyre, tani merren me bujqësi dhe ichtiologji”. Kështu shkruan kryetari i PD, Sali Berisha për zv.kryeminstren dhe ministren e Turizmit.

Kujtojmë se të lart përmendurat kanë shkatërruar çdo zonë të mbrojtur në vend ku mos të harrojmë dhe ligjin për zonat e mbrojtura që në fakt i kthen në sheshe ndërtimi për oligarkët e rilindjes.

Kumbaro është e njohur për frazën kjo ‘pika e vockël’ ku nënkuptonte një nga gjiret më të bukra në vend, që ishte pjesë e parkut të Butrintit të cilin e kishte piketuar për njerëzit e qeverisë.

About Redaksia

Check Also

Proçedohet penalisht Tom Doshi