Rama me “Kodin e heshtjes” së mafias për sulmin që organizoi ndaj avokatit Sokol Mëngjesi

Denoncimi i Berishës

Avokati i të vërtetave të mëdha, profesor Sokol Mëngjesi, vazhdon betejën e tij, dëshmi e krimit më të shëmtuar shtetëror ndaj një profesori universitar, ndaj një avokati dhe intelektuali të shquar të vendit.

Edi Rama skenaristi i vërtetë që ka keqpërdorur grupe të strukturuar kriminale, ish-policë dhe të tjerë për të kryer krimin makabër në publik, atentatin për eliminimin fizik të avokatit, hesh si fija e barit.

Heshtin institucionet e shtetit mafioz.

Sokol Mëngjesi i bën nder me CV e tij akademike vendit dhe kombit.

I bën nder sistemit të drejtësisë së një vendi, por të drejtësisë së vërtetë dhe jo drejtësisë së Zamanëve, Krajave, Metanëve, Llagapëve, kryetares së KLGJ apo Inspektorit të Përgjithshëm, që adaptojnë omertan, kodin e heshtjes së mafias, edhe kur goditet një prej juristëve më të shquar të vendit.

Kjo është fytyra e tyre, kjo është fytyra e Edi Ramës, kjo është fytyra e shtetit kriminal.

About Krye Redaktor

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …