Berisha-Ramës: Dorëheqja, kushti i paqes sociale dhe kushti për të nxjerrë Shqipërinë nga kthetrat e narkoshtetit!

Lideri i opozitës, Sali Berisha i ka kërkuar dorëheqjen Edi Ramë, pas publikimit të investigimit të emisionit Report në Rai3, ku Shqipëria paraqitej ashtu siç e ka kthyer kryeministri në një narkoshtet. Berisha tha se, dorëheqja jote është kushti i paqes sociale në këtë vend dhe kushti për të nxjerrë Shqipërinë nga kthetrat e narkoshtetit.

“Giorgio Mottola, gazetari Mottola çoi një kushtrim për çdo qytetar të këtij vendi që i thotë vetes shqiptar.

Po a ka mundësi, ku mund të ndodhte përveçse në një narkoshtet që Taulant Balla, ministri i denoncuar për porosi të vrasjeve mafioze në sallën e gjyqit, ministri me dy dhe tre telefona të kriptuar, ministri i akuzuar se ka përdorur pasaportën diplomatike në 54 udhëtime me Edmond Begon, ministri që kujdesej në të gjitha format për të mbrojtur kriminelët e klaneve Rraja, Çelëve, etj, si mund të imagjinohet që të emërohet ky në krye të rendit.

E emëroi sepse ti je vetë kryekrimineli i narkoshtetit dhe kjo ka vetëm këtë shpjegim.

Dil dhe përdor çdo fjalë, çdo sharje, por vetëm më i zi bëhesh se ç’je.

Tregon se çfarë edukate, çfarë morali, çfarë fytyre ke o i pafytyrë.

Po a mund t’u emërosh Taulant Ballën ministër? Po vetëm në narkoshtet ndodh kjo!

Edi Rama, jep dorëheqjen. Dorëheqja jote është kushti i paqes sociale në këtë vend.

Dorëheqja jote është kushti për të nxjerrë Shqipërinë nga kthetrat e narkoshtetit.

Dorëheqja jote është kushti për të zëvendësuar narkoshtetin me shtetin ligjor.

Dorëheqja jote është kushti për të zëvendësuar narkodrejtësinë me drejtësinë e ligjit dhe Kushtetutës.

Po kush e pësoi më rëndë se të gjithë nga narkoshteti dhe kush përfitoi më shumë se të gjithë nga kjo mynxyrë?”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon …