Berisha thirrje SHBA: Hetoni Donald Lu për deklaratën skandaloze në kulmin e kanabizimit të Shqipërisë

Kryetari i PD, Sali Berisha është kthyer pas në kohë gjatë qeverisjes së Edi Ramës, në periudhën e kanalizimit të vendit, duke i bërë thirrje ShBA-së të hetojnë deklaratat publike të ish-ambasadorit të saj në Shqipëri. Berisha i bëri thirrje SHBA të hetojë Donald Lunë për deklaratën skandaloze në kulmin e kanabizimit të Shqipërisë.

“Miqtë e mi, kjo është ora e të vërtetës dhe si shqiptar nuk mundem kurrë të mos theksoj se këtu dha një ndihmë edhe një ambasador që do dilte t’u thoshte shqiptarëve në kulmin e kanabizimit se policia shqiptare lufton shkëlqyeshëm drogën dhe kanabisin.

I bëj thirrje qeverisë të hetojë Donald Lunë.

Cili ishte motivi që e shtyu këtë diplomat në një deklaratë superskandaloze të maskojë para shqiptarëve kanabizimin e vendit, narkoshtetin?

Për interesa të kujt e bëri? Kurrë për interesa të SHBA, një vend që harxhon miliarda në luftën kundër drogës.

Kurrë për interesa të kombit shqiptar që paguan faturën më të madhe prej tij.

Por përveç tij janë të tjerë të cilët kanë emra në regjistrin e narkoshtetit shqiptar.

Sot, që Shqipëria është më e damkosur se kurrë, është koha të zgjohemi miqtë e mi.

Çfarë bëri Edi Rama pas arrestimit të Saimir Tahirit? Kujt ia dha ministrinë?

Ia dha drogës dhe vetëm drogës, ia dha Gerond Xhafës dhe Fatmir Faqeziut, që në vend që të tërhiqej në hsitorinë e turpit, organizonte kurthe për denoncimin e vëllait.

Pra miq, ia emëroi Sali Berisha dhe opozita skafo-ministrin, ministër të brendshëm?

Ia emëroi Sali Berisha? Përkundrazi, denoncova me forcën më të madhe Gerond Xhafën që drejtonte nga Vlora trafiqet, dhe Edi Rama më sulej në parlament si një halabak me gjuhën më ordinere se po i bija në qafë një njeriu të ndershëm që po rriste fëmijët e tij duke drejtuar trafikun e drogës nga Vlora”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Mafia ndërkombëtare është e tëra në mbështetje të Edi Ramës! Kjo e bën betejën tonë edhe dy herë më jetike

Kryetari i PD, Sali Berisha në fjalën e tij para qytetarëve në tubimin e përnatshëm, …