Foto/ Momenti kur policia sulmon Këlliçin duke i ndërprerë fjalën

Ky është momenti kur Policia e Shtetit sulmoi protestuesit me gaz dhe tymuese.

Nga ky sulm i policisë e pësoi edhe zyrtari demokrat, Belind Këlliçi, i cili po fliste.

Kjo solli tensionimin e situatës.

Protestuesit i vunë zjarrin disa gomave dhe hoqën gardhin metalik përpara Bashkisë së Tiranës.

Ndërkohë Këlliçi u zotua se protestat do të vazhdojnë deri në arritjen e qëllimit.

About Redaksia

Check Also

Meta: Dumani në shërbim skllavërues ndaj Ramës!

Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka akuzuar drejtuesin e SPAK, Altin Dumani dhe prokurorët e …