Tensione para parlamentit, policia i sulmon protestuesit

Tensione në protestën para parlamentit.

Pas debateve të ashpra në sallën e parlamentit në lidhje me mosrespektimin e rregullores nga ana e Lindita Nikollës, tensionet janë shtuar edhe në protestën jashtë sallës së kuvendit.

Protestuesit duan të futen në sallën e parlamentit, pasi sipas tyre, kjo sallë, ky institucion është i tyre dhe jo i një narkoqeverie që është në pushtet.

About Redaksia

Check Also

Proçedohet penalisht Tom Doshi