Vlora pa ujë! Qyteti shpall gjendjen e jashtëzakonshme!

Nga Rezenbrik Serjani

U bënë 72 orë, që nga ndërprerja e furnizimit me ujë për qytetarët vlonjat!

Ndërmarrja Korruptive e Ujësjellësit Vlorë, tërësisht e keqmenaxhuar, nuk jep asnjë shpjegim se si do vazhdojë gjendja në qytet.

Për 72 orë, situata është tërësisht jashtë kontrollit, ku jetën në qytet e ka kapluar kaosi.

Çdo minutë që kalon, nga mosfurnizimi me ujë i qytetit, është krim ndaj Vlorës dhe Vlonjatëve; me përgjegjës, ata që kanë 27 vjet qe kanë uzurpuar zyrën e “qytetarit të parë”.

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, është përcaktimi më i drejtë, i situatës ku qyteti ndodhet !
Vlora është në “luftë” për jetën !

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …