Rritet tensioni te bashkia! Policia sulmon protestuesit, disa të lënduar rëndë

Disa protestues janë janë lënduar rëndë nga sulmi i policisë para bashkisë së Tiranës.

Ndërsaq qytetarët po protestojnë tek bashkia e Tiranës, policia i ka sulmuar me spraj dhe me shkumën e shuarjes së zjarrit, duke lënë disa të lënduar rëndë.

Disa prej protestuesve mes të cilëve edhe Klevis Balliu janë lënduar në pjesën e fytyrës dhe të syve, siç edhe mund ta shikoni ne video.

About Redaksia

Check Also

Berisha për “Antena3 CNN”: Balla mik me Coldea, Agaçi ka firmosur kontratën që Coldea të jetë këshilltar i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili një javë më parë zbuloi se ish-deputeti …