Edita Tahiri: Protesta në Tiranë në mbrojtje edhe të Kosovës, të përkrahet nga gjithë shqiptarët

Ish-kryenegociatorja e dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka reaguar në mbështetje të protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha kundër “Ballkanit të Hapur”. Protestë kjo e njoftuar së do të zhvillohet neser në Tiranë.

Në postimin e saj në Facebook, Tahiri thekson se, “protestat nesër në Tiranë janë edhe në mbrojtje të Kosovës dhe duhet të përkrahen nga gjithë shqiptarët!”.

Postimi i plotë

“Ballkani i Hapur” do të vendos popujtë në hegjemoninë serbe…kështu ëndërron Vuçiçi në prag të arritjes në Tiranë nesër. Mrëpo, opozita e ringjallur e Shqipërisë nesër do ti tregoj se ai vetëm mund të ëndërroj. Protestat nesër në Tiranë janë edhe në mbrojtje të Kosovës dhe duhet të përkrahen nga gjithë shqiptarët!

About Redaksia

Check Also

OECD: Shqipëria përkeqësohet në 28% të objektivave të zhvillimit 2030, arsimi rënie skandaloze

Shqipëria ka bërë progres të moderuar drejt arritjes së objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm të …

Leave a Reply