Protesta/ Edita Tahiri: Rama dhe Vuçiç nuk guxuan të qëndrojnë në Tiranë, kërkuan azil te një oligark

Ish-Kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka reaguar në lidhje me protestën e zhvilluar pasditen e sotme në Tiranë, kundër vizitës së Aleksandër Vuçiç në kuadër të projektit Balkani i Hapur.

Tahiri thekson se Rama dhe Vuçiç nuk guxuan të qëndrojnë në Tiranë përballë protestës së shqiptarëve që mbron interesat kombëtare.

“Rama dhe Vuçiq kërkuan azil te një oligark i Elbasanit, nuk guxuan të qëndrojnë në Tiranë përballë protestës së shqiptarëve që mbron interesat kombëtare”, shkruan Tahiri në Facebook.

About Redaksia

Check Also

Energjia elektrike, mbi 110 milion euro humbje në vit

Gjatë vitit 2023, pavarësisht rritjes ekonomike të supozuar, konsumi energjetik i vendit pësoi një rënie …

Leave a Reply