Berisha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Karolos Papulias

Mesazh ngushellimi!

Te dashur miq, ish Presidenti i Greqise, Karolos Papulias u nda nga jeta.

Ish presidenti Papulias ishte nje shtetar i shquar qe i sherbeu per dekada vendit dhe kombit te tij. Ai ishte nje luftetar i paepur i lirise dhe nje qendrestar trim ndaj pushtimeve te huaja dhe rregjimeve diktatoriale ne vendin e tij. Shqiperia dhe shqiptaret kane patur tek ish presidenti Papulias nje mik te vertet qe i donte dhe i çmonte.

Me kete rast shpreh ngushellimet e mia te ndjera familjareve, miqve dhe autoriteteve te vendit te tij. R.I.P Amin! sb

About Redaksia

Check Also

Lajthit Rama, urdhëron shoqërimin e 3 të miturve në komisariat pse nuk i buzëqeshën!

Një situatë sa skandaloze dhe sa e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën …

Leave a Reply