Dyert e PD të mbyllura! Lul, burrni nuk të jep ngujimi tek kulla e zyrës

Nga Mimoza HAJDARMATAJ

Dyert e PD të mbyllura…turp e faqja e zezë…

Shtëpia e Lirisë, djepit të çertifikimit të Shqipërisë në NATO, lëvizjes së lirë, pa viza në BE dhe shumë fitoreve të tjera, nuk mund të kyçet nga uzurpatorë dhe çeta njerëzish pa asnjë identitet.

Selia e PD ka qenë e hapur dhe në konfliktin e egër me kallashnikovë të ’97 sepse ajo ishte vatra ku njerëzit shihnin shpresën e ndezur, se Shqipëria do i kthehej stabilitetit, e jo më tani që kemi breza të lindur e të rritur në liri.

Lul!

Burrni nuk të jep ngujimi tek kulla e zyrës, por dalja me dinjitet dhe kërkimi ndjesë gjithë demokratëve e shqiptarëve për 9 vite mashtrim dhe abuzim me besimin dhe mbështetjen e tyre.

Shqiponjat do kthehen në fole dhe nuk ka asnjë pengesë në botë ti ndalë.

Me dt 8 Janar, do të na kesh aty, të ta bëjmë të ditur sërish se selia e PD është shtëpia e demokratëve dhe jo bunker ku struken pengjet.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Garantoj çdo prind se do të paguhet për çdo fëmijë në mënyrë që të mos u mungojë më asnjë vakt

Lideri i opozitës, Sali Berisha ka premtuar se me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply