Rama si Gjici: “Këto investime nuk i keni parë as në Gjermani”

Pak kohë më parë deklarata e Safet Gjicit, se investimet që kishte bërë ai në Kukës nuk ishin parë as në Gjermani, solli ilaritet dhe humor në rrjetet sociale.

Por sot është Edi Rama që e ka bërë një deklaratë të tillë.

Duke folur nga QSUT-ja, ku u hap Pediatria, Rama deklaroi se këto investime nuk ishin bërë as jashtë shtetit.

Gjatë përurimit të pediatrisë së re, Rama deklaroi se kur gjërat bëhen nga e para mund të bëhen edhe më mirë se jashtë shtetit.

“Dikush këtu kur po shikonim sallat tha që këtë strukturë nuk e kemi parë as jashtë shtetit kur kemi shkuar dhe ka një arsye, kjo është mundësia e të qenit më mbrapa, se jashtë shtetit i kanë bërë me kohë. Kur gjërat bëhen nga e para mund ta bësh më mirë se jashtë shtetit”, tha Edi Rama gjatë fjalës së tij në QSUT.

About Redaksia

Check Also

“Me ne edhe 6 fëmijë”, 19-vjeçari tregon udhëtimin me gomone drejt “tokës së premtuar”

Klevio është vetëm 19-vjeç, por mosha e re nuk e ka penguar që të sfidojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.